O firmie

KW Engineering usługi projektowania maszyn oferuje od 2011 roku. Gromadzimy doświadczenia z różnych projektów. Pozwala nam to skutecznie i szybko reagować na potrzeby i wymagania klientów.

Do każdego projektu staramy się podchodzić bardzo indywidualnie. Dużo rozmawiamy z klientami przed rozpoczęciem prac konstrukcyjnych. Chcemy mieć pewność, że dobrze rozumiemy oczekiwania naszych partnerów biznesowych. Pomagamy im również poprawiać konkurencyjność ich produktów. Aby klient był pewien ochrony poufnych danych, na jego życzenie podpisujemy „Umowę o poufności”.

Z naszych usług korzystają przeważnie firmy produkcyjne oraz biura projektowe w dużych przedsiębiorstwach. Wykonujemy przede wszystkim projekty indywidualne, realizowane zgodnie z wytycznymi klientów. Jesteśmy aktywni głównie w automotive, ale rozwijamy się także w innych branżach.

Specjalizujemy się w projektowaniu:

  • maszyn specjalnych na linie produkcyjne,
  • stanowisk i przyrządów montażowych,
  • stanowisk kontrolno-pomiarowych,
  • przyrządów i szablonów spawalniczych.

Naszym niewątpliwym atutem jest kładzenie nacisku na bezpieczeństwo użytkowania projektowanych maszyn oraz dostosowanie ich do norm i przepisów obowiązujących w Unii Europejskiej. W procesie konstruowania nowych urządzeń szczegółowo przeprowadzamy ocenę ryzyka oraz walidację z obowiązującymi normami oraz dyrektywami unijnymi, które są obowiązkowe w przypadku nadawania znaku CE nowym urządzeniom.

Wieloletnie doświadczenie konstruktorów KW Engineering zdobyte podczas wykonywania różnorodnych projektów, a także doskonała znajomość programów do projektowania 3D, pozwalają nam podejmować się realizacji ambitnych projektów o wysokim stopniu skomplikowania.

Jesteśmy otwarci na kolejne wyzwania inżynierskie.